Põhja Konn(EE)

Põhja Konna liikmed on mitmepaiksed: neile on tuttavad nii klassika, jazzi, rocki, funki kui ka popmuusika rajad. Eri suundades liikuvate žanride ristteel on nad võimelised panema hingama tervikliku organismi, mis on vähemalt kahepaikne: võrdselt tähtsaiks märksõnadeks on tekst ja heli, minevik ja olevik, harmoonia ja meloodia, vorm ning sisu.

Kollektiiv Põhja Konn tuli kokku aastal 2009 ning jõudis tegutseda vaid veidi vähem kui aasta. Selle jooksul salvestati vaid mõned lood, kuid plaadi väljaandmiseni ei jõutud. 2015. aastal kutsusid Genialistide Klubi, Prima Vista ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond ellu kollektiivi Põhja Konn, et bänd viisistaks Betti Alveri 110 sünniaastapäevaks kirjandusteadlase Mart Velskri poolt valitud poeese Alveri kuulsamailt luulekogumikult „Tähetund“.

“Samas, võib-olla ongi hea, et ka vanad lood said alles nüüd salve: kõik liikmed on kogenumad, tuhinaga tehtud asjad on üle vaadatud ja albumi tervik, millesse on lisaks vanadele lugudele jõudnud ka neli Alveri viisistust, on sellest protsessist pigem võitnud,“ kommenteerib Põhja Konna laulja ja klahvpillimängija Valter Soosalu.

Põhja Konn on pälvinud 2017. aasta Eesti Muusikaauhindadel nominatsiooni kolmes kategoorias: aasta ansambel, aasta rock-album, aasta debüütalbum.

Vaata